Biologiczne oczyszczalnie ścieków

przydomowa oczyszczalnia

Biologiczna oczyszczalnia ścieków

Oczyszczalnie ścieków typu ES dla 6 - 60 obywateli statystycznych (EO) są przeznaczone do oczyszczania ścieków z domów jednorodzinnych, zespołów domów, domów wielorodzinnych i innych obiektów (restauracje, hotele, zakłady, szkoły, przedszkola itp.). Pracują na zasadzie mechaniczno – biologicznej i służą do czyszczenia w kanalizacji ściekowej ze wszystkich źródeł składników organicznych (kuchnia, łazienka, WC itp.). Oczyszczalnie są zaprojektowane z uwzględnieniem norm i przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej EN 12566 -3, odznaczają się wysoką odpornością na działanie środowiska i długą żywotnością. Umożliwiają nowoczesną i ekonomiczną utylizację ścieków. Eksploatacja oczyszczalni jest niezawodna nawet przy przeciętnym, przerywanym dopływie ścieków oraz w okresie zimowym. Jakość wody w odpływie z oczyszczalni odpowiada wymaganiom higienicznym i wodno-gospodarczym. Oczyszczone ścieki można spuszczać bezpośrednio do cieku wodnego. W przypadku, gdy nie ma do dyspozycji wód powierzchniowych ścieki po oczyszczeniu można odprowadzać do wód podziemnych przez obiekt zapewniający wsiąkanie.

oczyszczalnie przydomowe

Oczyszczalnia biologiczna typu ES składa się z następujących części:
- Walcowy zbiornik wodoszczelny (z ewentualną nadbudową),
- Wyposażenie technologiczne,
- Programator,
- Osłona,
- Przyłącza do rurociągu wlotowego i wylotowego,
- Sprężarka,
- Układ napowietrzania,
- System pompowy,

Oczyszczalnie ścieków są wymiarowane w znaczeniu (EN 12566 – 3) do przepływu ścieków do 8,1 m3/dzień. Obciążenie substancjami organicznymi osiąga wartość do 3,6 kg BZT5 (biochemiczne zapotrzebowanie na tlen /dzień).


model oczyszczalni ES 6 - 50
typoszeregi oczyszczalni ES

Zalety produktu:
- wysokie parametr oczyszczania potwierdzony normą EN 12566-3 oraz wysoka jakość oczyszczania 98,6%,
- niegłośne i bezzapachowe działanie,
- prosty i łatwy montaż,
- możliwość odzyskania i ponownego zużycia wody,
- małe wymiary oczyszczalni,
- niskie koszty eksploatacji,
- prosta obsługa,
- trzyletnia gwarancja na podzespoły,

Przyjazne środowisku

Wiedząc jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego informujemy, że dostarczany przez nas rodukt osiąga wysoki stopień oczyszczania (90 – 98%) przy małym zużyciu energii elektrycznej. Oczyszczalnia jest zaprojektowana jako mało obciążony system o czasie przetrzymywania od 24 do 72 godzin i całkowitą stabilizacją osadu czynnego. Wytwarzanie osadu czynnego jest przy tym minimalne.Komory technologiczne w oczyszczalni ścieków ES 6 - 20 - przestrzeń denitryfikacyjna („nienapowietrzane” części zbiornika podzielone na kilka komór),- przestrzeń nitryfikacyjna (utleniania) (część zbiornika „napowietrzana „ w drodze delikatnej aeracji)


model oczyszczalni ES zasada pracyOpis procesu oczyszczania

Ścieki dopływają rurociągiem wlotowym do wstępnej przestrzeni denitryfikacji. Tutaj znajduje się kosz prętowy, który służy do zatrzymania większych zanieczyszczeń mechanicznych. Ścieki przepływają następnie do pierwotnej przestrzeni utleniającej (która posiada układ napowietrzania z elementem napowietrzającym). Potem woda przedostaje się do głównej przestrzeni denitryfikującej, gdzie następuje przechwycenie lekkich wypłukanych w procesie flotacji (pływających ) cząsteczek i cząsteczek szybko sedymentujących. W przestrzeni denitryfikacyjnej dochodzi jednocześnie do usunięcia zanieczyszczeń azotowych ze ścieków. Ścieki przepływają następnie do głównej przestrzeni utleniania, gdzie znajduje się główny system napowietrzający zakończony koło dna elementem (ami) napowietrzającym. Za jego pośrednictwem sprężarka dostarcza do przestrzeni utleniania niezbędną ilość powietrza. Działalność mikroorganizmów powoduje tutaj usuwanie ze ścieków zanieczyszczeń organicznych i azotanów. Z przestrzeni utleniania woda przepływa do przestrzeni separującej. W separatorze następuje oddzielenie osadu czynnego od oczyszczonej wody. Osad czynny sedymentuje na dnie przedziału separatora a oczyszczona woda wypływa przez odpływ z oczyszczalni. Oczyszczalnia jest wyposażona w system przepompowywania (recyrkulacji), który składa się z dwóch pomp powietrza (tzw. mamut). Są one „napędzane” powietrzem ze sprężarki i przepompowują osad czynny pomiędzy przestrzeniami w oczyszczalni. Jedna z nich przepompowuje osad czynny z dna przestrzeni separatora z powrotem do przestrzeni aktywacji (recyrkulacja zewnętrzna) a druga przepompowuje osad czynny pod kosz prętowy (recyrkulacja wewnętrzna). Żeby zwiększyć skuteczność procesu oczyszczania przestrzeń separatora jest dodatkowo wyposażona w dwustronne hydropneumatyczne urządzenie do oczyszczania powierzchni wody. Ten system doczyszczania powierzchni zapewnia czyszczenie powierzchni wody w separatorze (a przez to rozdrobnienie ewentualnie wypłukanego osadu czynnego) oraz w razie potrzeby doczyszczenie powierzchni ( z lekkich zanieczyszczeń pływających po powierzchni). Wszystkie systemy oczyszczalni są sterowane zaworami znajdującymi się w rozdzielaczu.

Znajdziesz nas wpisując:

oczyszczanie biologicznelogo primeko smallPrimeko
Technologie Ekologiczne

BIURO: 
tel
ul. Malwowa 3

62-200 Gniezno

tel. 602 37 88 00

e-mail: biuro@primeko.pl


ODDZIAŁ POZNAŃ:

tel. 531 80 88 60

e-mail: paweł@primeko.pl
Partnerzy


vhtech

logo fann