Oczyszczalnia biologiczna

Przeznaczenie i zakres stosowania

Oczyszczalnie ścieków typu NV przeznaczone są do oczyszczania ścieków bytowo - gospodarczych, pochodzących z obiektów nie objętych systemem sieci kanalizacji sanitarnej. Urządzenie działa w technologii, która gwarantuje usuwanie ze ścieków bytowych zanieczyszczeń mineralnych oraz organicznych. System NV produkowany w typoszeregu czterech modeli stanowi idealne rozwiązanie dla: budynków mieszkalnych, wiejskich szkół, ośrodków zdrowia, lecznic, punktów gastronomicznych, ośrodków kempingowych, hoteli oraz wielu innych obiektów, dla których zastosowanie indywidualnej oczyszczalni jest jedynym rozwiązaniem gospodarki ściekowej.


przydomowaoczyszczalnianvnv2

Budowa oczyszczalni

Oczyszczalnia ścieków typu NV składa się ze zbiornika w kształcie stożka wykonanego z włókna szklanego i żywicy poliestrowej. Wewnątrz znajduje się drugi zbiornik bez dna o mniejszej średnicy, zwężający się ku dołowi. Konstrukcja podzielona na części o różnej funkcji. Pierwsza z nich, znajdująca się w środku zbiornika wewnętrznego to komora napowietrzania. Druga, zawarta w przestrzeni pomiędzy zbiornikami to strefa gdzie ścieki oczyszczone biologicznie odpływają poprzez przelew pilasty a osad sedymentuje. 

 


nv1przekroj

Zasada działania

Praca oczyszczalni NV oparta jest na technologii niskoobciążonego osadu czynnego i złoża biologicznego polegającego na oczyszczaniu ścieków poprzez osad czynny przy równoczesnym intensywnym napowietrzaniu ścieków. Tworzący się w procesie oczyszczania osad czynny mieszany jest w sposób ciągły ze świeżymi ściekami doprowadzanymi do komory napowietrzania. Procesowi oczyszczania ścieków towarzyszy tlenowa stabilizacja osadu pozostającego w reaktorze NV. Powietrze doprowadzone jest do oczyszczalni za pomocą dmuchawy umieszczonej w pomieszczeniu niemieszkalnym lub bezpośrednio przy oczyszczalni w ochronnej skrzynce. 


oczyszczalniabiologicznanv

tabelatrandenispoloczyszczalnianvprimekognieznologo primeko smallPrimeko
Technologie Ekologiczne

BIURO: 
tel
ul. Malwowa 3

62-200 Gniezno

tel. 602 37 88 00

e-mail: biuro@primeko.pl


ODDZIAŁ POZNAŃ:

tel. 531 80 88 60

e-mail: paweł@primeko.pl
Partnerzy


vhtech

logo fann